• Florbal pre deti

• "S florbalkami opäť do školy! Dňa 12.04. oslavujeme na Slovensku ďalší skvelý Medzinárodný deň florbalu - aj tentoraz unikátnym spôsobom. Všetci chlapci a dievčatá si môžu priniesť do školy svoje florbalky, alebo si ich požičať od svojich kamarátov a zahrať si počas dňa florbal v telocvični, či na školskom dvore. Oslávme tento deň pohybom a radosťou zo športu v akejkoľvek podobe. Váš Slovenský zväz florbalu a Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja amládeže Slovenskej republiky".

• Projekt Cyklomobilita

• Dňa 10.4.2024 sa u nás v škole uskutočnilo stretnutie s firmou Smartcitiesklub, ktorá rieši v spolupráci s mestom Hlohovec projekt Cyklomobilita - bezpečná cesta do školy.

• Výstava starých kníh

• Deti 3.A triedy si pripravili výstavu starých kníh, na ktorú by chceli pozvať svojich spolužiakov aj pani učiteľky. Žiaci si môžu pozrieť, aké knihy sa tlačili kedysi, ako vyzerali, či koľko ilustrácií daná kniha obsahovala. Môžu si ich porovnať s knihami, ktoré nám dnes ponúka knižný trh. Najstaršia kniha, ktorú máme na výstave, je z roku 1954. Výstavka je sprístupnená vo vestibule školy. Budeme sa tešiť, ak sa prídete pozrieť. Ďakujeme!

• Netradičná hodina prírodovedy v 3.A

• Tentokrát nás na hodinu prírodovedy prišli navštíviť domáci miláčikovia našej pani asistentky Klárky Vronkovej. Dve morčacie slečny Percy a Muňa boli veľmi prítulné a užívali si prítomnosť a záujem našich detí. Dozvedeli sme sa o ich chove a radostiach a starostiach s tym spojenými. Ďakujeme za nevšednú hodinu, veľmi sa nám páčila.

Mgr. Méderová Ivana

• Prírodovedno-vlastivedná exkurzia na Sedliskách

• V piatok 5. apríla 2024 žiaci štvrtého ročníka absolvovali prírodovedno-vlastivednú exkurziu s cieľom „Spoznaj krásy svojho okolia.“ Navštívili sme prírodnú rezerváciu Sedliská, ktorá je medzi obyvateľmi mesta známa pod názvom Poniklecová lúčka. Rezervácia sa nachádza na južnej časti Považského Inovca. Deti mali krásny výhľad na výbežok Podunajskej nížiny, ktorú na západe lemujú Malé Karpaty. Súčasťou exkurzie bola aj prednáška o faune a flóre, ktorá sa v rezervácii nachádza. O prednášku sa postaral Mgr. Branislav Varga, ktorému patrí obrovská vďaka, pretože sa deti dozvedeli nové vedomosti zaujímavým spôsobom.

PB, MD

• Beseda na tému SNP

• Žiaci 9. ročníka si dňa 5.4.2024 vypočuli od členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov tému o SNP v súvislosti so 79. výročím oslobodenia mesta Hlohovec.

• Exkurzia - Aurelium

• Žiaci 8. ročníka navštívili 4. apríla Zážitkové centrum vedy Aurelium, miesto, kde sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jana Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Žiaci tu našli exponáty so zameraním na fyziku, matematiku, chémiu, elektrotechniku, magnetizmus, strojárstvo, robotiku, optiku, pričom si mohli všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje.

Mgr. Katarína Šaušová

• IHRISKO

• Základná škola oznamuje, že vnútorné ihriská sú k dispozícii žiakom ZŠ každý pracovný deň počas priaznivého počasia

v čase od 16.00 do 19.00 hod.

Pred vstupom do areálu si, prosím, preštudujte prevádzkový poriadok.

• Návšteva mestskej knižnice

• Marec mesiac kníh, nás priviedol opäť do mestskej knižnice. Tentoraz sme sa dozvedeli zaujímavé veci ako napríklad, kde a na čo sa pisali kedysi texty, keď nebol ešte papier, ako vyzerá najmenšia a najväčšia kniha v knižnici, o živote Johanessa Gutenberga a jeho vynáleze.... Nakoniec nám pani knihovníčka prečítala rozprávku, ktorá nás zaujala. Ďakujeme.

Mgr. Méderová

• Záložky spájajú triedy

• Je tu opäť Marec - mesiac kníh. Deti na I.stupni vytvorili ľubovoľnou technikou záložky do kníh, ktoré si navzájom vymenili. Utužili sme si kamarátske vzťahy a možno našli aj nové priateľstvá, ktoré nám tieto krásne záložky budú pripomínať ešte dlho. Deti sa veľmi tešili, ďakujeme.

Mgr. Méderová

• Netradičná hodina prírodovedy v 3. ročníku

• Naša pani asistentka Ivanka Cesneková nám prišla porozprávať na hodinu prídodovedy o netradičnom koníčku celej rodiny, chove jašteríc. Priniesla dve jašterice kátkohlavé, ktoré chovajú jeden a pol roka. Dozvedeli sme sa čím sa živia, kde a ako sa chovajú, prečo sa nemôžu chytať za chvostík... Pozorne sme počúvali a pýtali sa na všetko, čo nás zaujímalo. Veľmi pekne ďakujeme!

• Vyhodnotenie Ekonomickej olympiády

• Dňa 18. 01. 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka online zúčastnili Ekonomickej olympiády.

Po vyhodnotení sa naši 3 žiaci z 8.A triedy umiestnili v rebríčku 50 najúspešnejších žiakov Trnavského kraja, a to Juraj Štipčák na 21. mieste, Sofia Korcová na 25. mieste a Tomáš Sandecký na 30. mieste.

Celkovo sa naša škola umiestnila na krásnom 4. mieste spomedzi najlepších prihlásených škôl v Trnavskom kraji.

Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

M. P.

• Návšteva dopravného ihriska

• V dňoch 21. - 22. 03. 2024 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Galante. Absolvovali teoretickú a následne praktickú časť orientovanú na bezpečnosť v cestnej premávke.